Neplaťte zbytočne

NA JUŽNEJ STRANE UŠETRÍTE AŽ 5 KRÁT

Kupujete novostavbu.

V budúcnosti Vás neprekvapia nutné rekonštrukcie bytu, alebo celého bytového domu, ktoré zvyšujú náklady na bývanie. Novostavba si zároveň udržuje hodnotu podstatne lepšie ako staršie byty. V prípade, že po pár rokoch budete svoj byt predávať, za byt v novostavbe získate viac. Samozrejme, kvalita bývania v novostavbe je neporovnateľná s bývaním v starom panelovom dome.

Priemerná cena holobytu je 1228 €/m2.

Cena holobytov sa na Južnej strane pohybuje od 1.043 €/m2 vrátane DPH. Pri porovnaní so starými bytmi zistíte, že rozdiel v cene medzi Južnou stranou a staršími bytmi je tak malý, že sa Vám investované prostriedky vrátia v krátkom čase. Nehovoriac o nutnosti rekonštrukcie staršieho bytu, čo predstavuje ďalšiu investíciu.

Priemerná cena starších dvojizbových bytov v Košiciach je  1.120 €/m2. Cena dvojizbových bytov na Južnej strane je v priemere 1.264 €/m2.

Mesačne šetríte až 70 % za teplo.

Bytové domy disponujú energetickým certifikátom B a sú zaradené do kategórie nízkoenergetických bytových domov! Architektonické a stavebné riešenie minimalizuje náklady na vykurovanie a teda aj na bývanie. Porovnajte si náklady na bývanie (bez spotreby elektriny) na Južnej strane a v podobnom panelovom byte: pozri náklady na bývanie

 

Zvýhodnené hypotéky.

Na projekt Južná strana poskytlo zvýhodnené podmienky na hypoúvery až 6 bánk (Tatra banka, ČSOB, Slovenská sporiteľňa, Sberbank, Všeobecná úverová banka a Poštová banka). Vďaka tomu môžete získať hypotéku na kúpu nového bytu na Južnej strane bez poplatku za ocenenie nehnuteľnosti, bez poplatku za poskytnutie úveru, so zvýhodnenou úrokovou sadzbou a ďalšími benefi tmi poskytnutými výlučne na projekt Južná strana. Obyvatelia Južnej strany môžu svoje nové bývanie fi nancovať až do výšky 100% ceny kupovanej nehnuteľnosti. Môžete využiť služby nášho hypotekárneho partnera, ktorý Vám pomôže vybrať optimálnu hypotéku a prevedie Vás celým procesom vybavenia a čerpania úveru. V ideálnom prípade Vám postačí fotokópia dokladov totožnosti a všetko ostatné zariadime za Vás. Ako bonus môžete využiť i štátny príspevok pre mladých.